Studenci siedzą w sali, na drugim planie widoczni Rektor i Prorektor Studenci siedzą w sali, na drugim planie widoczni Rektor i Prorektor

Spotkanie władz UKW ze studentami niosącymi pomoc Ukrainie

Władze Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podziękowały studentom zaangażowanym w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wyrazy wdzięczności przekazała również Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Studenci UKW od pierwszych dni na Ukrainie zaangażowali się w pomoc uchodźcom przybywającym do Bydgoszczy. W ramach wolontariatu pomagają na Dworcu PKP, działają jako tłumacze czy też organizują zajęcia dla dzieci. Specjalne podziękowania przekazał Komendant Miejskiej Policji w Bydgoszczy, które za pośrednictwem Rektora UKW, prof. dr. hab. Jacka Woźnego trafiły do rąk studentów z Ukrainy: Mariyi Kuzyan, Bohdany Kovaliuk (koordynatorkę tłumaczy na PKP), Julii Arakcheier, Poliny Rashko  i Zaharego Bachkou.

Spotkanie we wtorek 5 kwietnia było też okazją do podziękowania koordynatorom tych działań pomocowych. Odebrali je:

• Dawid Krasiński - pracownik Instytutu Matematyki, który jest drugim opiekunem Zrzeszenia,
  • Nazar Melnyk - student mechatroniki, prezes Zrzeszania Studentów Ukraińskich TRYZUB,
  • Wojciech Sarnacki - student stosunków międzynarodowych, koordynator tłumaczy na Dworcu Głównym PKP.

Nie oznacza to jednak, że działania pomocowe zakończyły się. Działania te cały czas są realizowane i dostosowywane do aktualnych potrzeb.