świetlica UKW (sala z krzesłami i stolikami, ustrojona balonami) świetlica UKW (sala z krzesłami i stolikami, ustrojona balonami)

„Jaskółka” – świetlica UKW dla dzieci i młodzieży z Ukrainy otwarta. Pomoc wytchnieniowa na Wydziale Psychologii również do dyspozycji naszych gości.

Studenci UKW zorganizowali świetlicę dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. „Jaskółka” – bo tak się nazywa – już działa i czynna jest w każdą środę i w każdy czwartek.

W „Jaskółce” nasi młodzi goście mogą nie tylko integrować się, odpocząć i przyjemnie spędzić czas. Wolontariusze pomagają też w nauce języka polskiego.

• Świetlica „Jaskółka” – czynna we środy i czwartki, w godz. 16 – 19, sala nr 234, ul. Chodkiewicza 30.
  • Otwarcie – 13 kwietnia.
  • Kontakt – Kacper Ratajczyk, e-mail: ratajczyk.kacper@o2.pl

Organizatorzy: Koło Naukowe Reso-Club, studenci zrzeszeni w organizacji „SOS dla Ukrainy”, Fundacja Chcepomagam. Świetlicę pomógł wyposażyć sklep papierniczy Białe Piórko z Lipna, założony i prowadzony przez absolwentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Nasi studenci - wspólnie ze studentami Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu - prowadzą również od początku kwietnia punkt opieki wytchnieniowej w siedzibie Wydziału Psychologii przy ul. Staffa 1. Ta forma pomocy pozwala pozostawić dziecko pod fachową opieką, umożliwiając mamom lub innym opiekunom załatwienie innych, ważnych spraw. Dorośli mogą w tym czasie  korzystać też z darmowej pomocy psychologicznej w Psychologicznym Centrum Terapeutyczno-Badawczym przy Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dra Biziela w Bydgoszczy.

Zajęcia prowadzone są dla dzieci z Ukrainy w wieku od 2 do 7 lat. Czekamy w poniedziałki, w godz.9 - 12; we wtorki, w godz.12- 15 oraz w piątki, w godz. 11- 14.

Opieka wytchnieniowa jest inicjatywą Wydziału Psychologii, Naukowego Koła Wspierania i Tworzenia Rozwoju Dziecka oraz wolontariatu studenckiego „SOS dla Ukrainy".

Wstęp do obu świetlic jest oczywiście darmowy.