Pomoc dla gości z Ukrainy tematem kolejnego odcinka Akademii Dialogu

Logo Akademia Dialogu
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka rozmów z cyklu Akademia Dialogu. Tym razem, w dwóch odsłonach, zostanie poruszony temat pomocy dla gości z Ukrainy.
Akademia Dialogu ma formę spotkań dialogowych z pracownikami Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz gośćmi Wydziału Pedagogiki.

Najbliższe dwa odcinki są poświęcone szeroko pojętej pomocy dla Ukrainy. W pierwszym z nich Prodziekan Wydziału Pedagogiki, dr Elżbieta Okońska rozmawia z Radosławem Cichańskim. Członek Zespołu ds. pomocy humanitarnej UKW relacjonuje działania, jakie studenci oraz pracownicy UKW podjęli na rzecz uchodźców z Ukrainy. W końcowej części pierwszego odcinka widzowie mogą obejrzeć ilustracje z działań pomocowych podejmowanych przez studentów. W drugim odcinku, który zostanie opublikowany jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi gościć będziemy prof. Bassama Aouila, który opowie, z jakimi psychicznymi problemami borykają się przybywający do Polski Ukraińcy oraz nasi rodacy, którzy im pomagają.

Filmik na kanale YouTube UKW: