Startuje plebiscyt Złota Setka Pomorza i Kujaw 2021. Naukowcy z UKW wytypują firmy wspierające działania na rzecz społeczeństwa

Gazeta Pomorska wspólnie z partnerami merytorycznymi organizuje 26. Złotą Setkę Pomorza i Kujaw. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jest w tym roku partnerem merytorycznym w kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

Zadaniem badaczy z Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW będzie merytoryczna ocena i wytypowanie firm, którym nie jest obce dobro wspólne i wspieranie działań uwzględniających interesy społeczne. Bycie społecznie odpowiedzialnym oznacza inwestowanie w zasoby ludzkie, w ochronę środowiska, relacje z otoczeniem firmy i informowanie o tych działaniach, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności przedsiębiorstwa i kształtowania warunków dla zrównoważonego rozwoju.

Wybór laureatów będzie dwuetapowy. Pierwszym krokiem jest wypełnienie przez zainteresowane firmy webankiety dostępnej na stronie organizatora. Oceny zgłoszeń dokonają naukowcy z UKW. W skład komisji wchodzą osoby, które na co dzień zajmują się właśnie tymi zagadnieniami: dr hab. Artur Laska, prof. uczelni (Dziekan Wydziału); dr Barbara Panciszko, dr Wojciech Trempała, dr Małgorzata Sikora-Gaca.

Komisja wytypuje 10 firm, które uzyskają najwyższy wynik. Z tego grona - w tajnym głosowaniu - Lidera Społecznej Odpowiedzialności Biznesu ostatecznie wskaże Kapituła Konkursowa. W Jury zasiądą przedstawiciele regionalnych organizacji biznesowych, naukowcy z największych kujawsko-pomorskich uczelni, reprezentanci samorządu województwa i instytucji otoczenia biznesu.

Zwycięzca zostanie ogłoszony w czerwcu, podczas gali w  Operze Nova w Bydgoszczy. Na zgłoszenia od firm w kategorii Lider Społecznej Odpowiedzialności Biznesu organizatorzy czekają do 15 kwietnia, do godz. 23.59.

www.pomorska.pl
fot. Przemysław Popowski