Seminarium Bolońskie na UKW

12 stycznia 2010 roku w budynkach Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ulicy Chodkiewicza w Bydgoszczy odbyło się Seminarium Bolońskie na temat "Uczelnia spełniająca oczekiwania studenta XXI wieku, czyli nowe wyzwania Procesu Bolońskiego". Seminarium poprowadzą m.in. Eksperci Bolońscy powołani przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Celem seminarium, którego program przesyłamy w załączniku, jest zapoznanie uczestników z istotą i stanem przygotowania Krajowych Ram Kwalifikacji oraz upowszechnienie bolońskiego modelu kształcenia zorientowanego na studenta. Seminarium jest adresowane do ogółu społeczności akademickiej. W sesji drugiej przewidziano warsztaty dla pracowników uczelni z zakresu budowania programów studiów w oparciu o efekty uczenia się, natomiast dla studentów warsztaty dotyczące wielostopniowości, mobilności i ECTS.