I Konkurs Debaty w Języku Angielskim

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zaprasza na I Konkurs Debaty w Języku Angielskim, który odbędzie się 26 kwietnia 2022 o godzinie 9:00 w Bibliotece UKW. W Auli ABC odbędą się dwa półfinały, po których w finale zmierzą się dwie najlepsze drużyny.

Do półfinałów zakwalifikowały się drużyny z I oraz II roku filologii angielskiej, I roku lingwistyki stosowanej język angielski z językiem rosyjskim oraz I roku lingwistyki stosowanej język angielski z językiem arabskim. Celem debaty jest propagowanie wolności wypowiedzi i kształtowanie świadomości, bazując głównie na tematyce społecznej, ale również ekonomicznej, politycznej, naukowej i bieżących problemach na świecie.

Poprzez debatę budowane są umiejętności argumentowania i kontrargumentowania oraz skutecznie rozwijane są sprawności językowe. Organizatorami konkursu są mgr Marcin Czarnota oraz dr Magdalena Al-Sayadi - opiekun Koła Naukowego Debaty w Języku Arabskim. Od 2014 roku nasi studenci biorą udział w International Universities Arabic Debating Championship w Katarze. Tym razem angliści oraz arabiści połączyli siły, aby stworzyć nowe cykliczne wydarzenie, rozwijające młodych ludzi oraz motywujące do doskonalenia języka angielskiego. W komisji sędziowskiej zasiadać będą mgr Marcin Czarnota, mgr Ewa Dominikowska-Wróblewska, mgr Sumaya Al-Hawary oraz dr Magdalena Al-Sayadi.

W centrum plakatu zdjęcie dwóch rozmawiajaacych mężczyzn. W górnej części informacje organizacyjne i logo UKW. W dolnej tekst: Organizator Wydział Językoznawstwa UKW. Let's debate!