Prof. Łukasz Jureńczyk laureatem Nagrody Naukowej Prezydenta Bydgoszczy

Dr hab. Łukasz Jureńczyk, prof. uczelni otrzymał Nagrodę Naukową Prezydenta Bydgoszczy w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Profesor jest kierownikiem Katedry Polityki Bezpieczeństwa na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji, redaktorem naczelnym pisma naukowego „Świat Idei i Polityki”. Prowadzone przez niego badania mają duże znaczenie zarówno naukowe, jak i utylitarne. Prof. Jureńczyk uczestniczy m.in. w opracowywaniu raportów i ekspertyz Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych RP.

Nagrodę Naukową Prezydenta Miasta Bydgoszczy wręczono podczas uroczystej Sesji Rady Miasta z okazji 676. urodzin Miasta Bydgoszczy. Wyróżnienie wręczyli Przewodnicząca Rady Miasta Monika Matowska oraz Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Nagroda przyznawana jest za wybitne osiągnięcia naukowe, które znalazły swój wyraz w publikacji, konstrukcji lub wdrożeniu wyników badań w okresie dwóch lat poprzedzających jej przyznanie. Nagrodę naukową przyznaje Prezydent Miasta Bydgoszczy na wniosek Kapituły Nagród i Stypendiów Naukowych. Kapitułę powołuje Prezydent Miasta w liczbie dziesięciu osób spośród wybitnych uczonych, w uzgodnieniu z Komisją Kultury i Nauki, na czas trwania kadencji Rady Miasta.

Gratulujemy, Panie Profesorze!