Grupa młodych ludzi Grupa młodych ludzi

Konkurs na organizację kursów na UKW

Mieszane kursy intensywne (BIP) - konkurs na organizację kursów na UKW

Biuro Współpracy Międzynarodowej zaprasza nauczycieli akademickich do aplikowania w konkursie na organizację na UKW Blended Intensive Programme - Mieszanego Kursu Intensywnego.

Blended Intensive Programmes to nowy rodzaj aktywności dydaktycznej w ramach programu Erasmus+ - to krótkie, intensywne programy polegające na połączeniu mobilności fizycznej i wirtualnej ułatwiającej pracę zespołową i wymianę doświadczeń na podstawie e-uczenia się opartego na współpracy.

BIP-y powinny zapewniać wartość dodaną w porównaniu z istniejącymi programami lub kursami poprzez włączenie zagadnień składających się z treści specjalistycznych, które nie są nauczane/oferowane w ramach standardowych programów. Uczestnicy muszą mieć zapewniony dostęp do nowych perspektyw w danym obszarze. BIP powinien zatem charakteryzować się unikatowym programem, który urozmaici istniejące kursy na uczelniach partnerskich i uczelni go organizującej.

Przez zapewnienie nowych i bardziej elastycznych formatów łączących mobilność fizyczną i wirtualną, mieszane programy intensywne mają na celu dotarcie do studentów z różnych kierunków i cykli studiów.

BIP-y mogą być organizowane w zakresie uczenia się, nauczania i szkolenia dla studentów i pracowników. BIP musi być związany ze szkoleniem i kształceniem, a nie badaniami.

Podczas mieszanych programów intensywnych grupy studentów i/lub pracowników będą podejmować krótkotrwałą mobilność fizyczną za granicą połączoną z obowiązkowym komponentem wirtualnym.

Komponent wirtualny musi zapewnić osobom uczącym się przestrzeń do wspólnej i jednoczesnej pracy on-line nad konkretnymi zadaniami, które stanowią część mieszanego programu intensywnego.

Kurs może trwać od 5 do 30 dni mobilności fizycznej połączone z obowiązkową częścią wirtualną (min./max. czas trwania nieokreślony) – za minimum 3 ECTS

W ramach umowy 2021 istnieje możliwość organizacji na UKW 3 BIP, w ramach 2022 – 1 BIP.
Termin realizacji wydarzeń to: do 30.09.2023.

Konkurs na organizację BIP skierowany jest do nauczycieli akademickich, którzy we współpracy ze swoimi partnerami z uczelni zagranicznych podejmą się zadania organizacji BIP-u na UKW.

Termin składania wniosków do Biura Współpracy Międzynarodowej 25.04 – 31.05.2022

Zapraszamy do aplikowania!