Dwie flagi: polska i ukraińska Dwie flagi: polska i ukraińska

Zbiórka pieniężna na pomoc naszym studentom poszkodowanym przez wojnę na Ukrainie: www.pomagam.pl/UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, podobnie jak wiele innych Uczelni oraz instytucji, w miarę swych możliwości wspiera ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę. Niesiemy m.in. pomoc materialną, finansową i organizacyjną. Rozszerzająca się wojna odcięła wielu naszych studentów od rodzin i możliwości uzyskania od nich pomocy. Dla tych osób niezwykle ważna jest pomoc tu i teraz, by mogli otrzymać wsparcie w zaspokojeniu podstawowych potrzeb. Nie wszyscy wiedzą, że wielu studiujących w Polsce studentów z Ukrainy to osoby niepełnoletnie – wynika to z różnicy w organizacji systemów edukacyjnych. Ci studenci w obliczu utraty kontaktu z bliskimi i ojczyzną potrzebują naszej szczególnej troski i wsparcia. Fundusze zebrane podczas tej zbiórki w całości przeznaczone zostaną na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych naszych studentów poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

Po wojnie Ukrainę trzeba będzie odbudować. Będą to robili między innymi młodzi ludzie dziś studiujący w Bydgoszczy i Polsce. Pomóżmy im. Dobro wraca...