Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów na UKW – 14 maja (sobota), godz. 18:00 – 24:00

Granatowe tło z gwiazdkami imitujące noc oraz błękitny księżyc, na pierwszym planie rzeźba w kolorze czerwonym umieszczona w wafelku od loda, z lotką od gry w darta utkwioną w pośladku, złote napisy Europejska Noc Muzeów, 14 maja Bydgoszcz

I w końcu nadchodzi… jedyna taka noc w roku. Noc tajemnic, zagadek, noc pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji. Gdzie tym razem nogi poniosą naszych zwiedzających? Jest w czym wybierać – wystawy, pokazy, warsztaty, wykłady. W tym roku, w organizację wydarzenia włączyło się ponad dwadzieścia instytucji.

Zapraszamy na Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Specjalną ofertę przygotowało zarówno Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa Polskiego (muzeum.ukw.edu.pl), jak i Muzeum Uniwersyteckie (Biblioteka UKW). Czeka na Państwa moc atrakcji! Po szczegóły nocnego zwiedzania odsyłamy na strony jednostek.

Gorąco polecamy ofertę innych bydgoskich muzeów: Muzeum Okręgowego  im. Leona Wyczółkowskiego, Muzeum Wodociągów,  Muzeum Wojsk Lądowych, Muzeum Fotografii, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Muzeum Oświaty, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Muzeum Komórek, a także instytucji kultury: Galerii Miejskiej bwa, Parku Kultury – Młynów Rothera, Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury, Zespołu Pałacowo-Parkowego w Ostromecku,  Muzeum Legend Szyperskich Barka „Lemara”, Galerii Wspólnej, Opery Nova, Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, a także IPN – delegatura w Bydgoszczy.

Szczegółów programu szukaj na: nocmuzeow.com.pl oraz na profilach społecznościowych instytucji.

Zachęcamy do udziału w konkursach towarzyszących Europejskiej Nocy Muzeów.

Weź udział w KONKURSIE, odwiedź obiekty biorące udział w Europejskiej Nocy Muzeów, zbierz minimum 6 stempli, które otrzymasz w kasach i wygrywaj nagrody!

Tej nocy po prostu nie można przespać!