Studenci informatyki UKW w "Cyberiadzie"

24 maja 2022 w Bydgoszczy (Hotel „Atmosfera”) odbędzie się kolejny zjazd drużyn biorących udział w Mistrzostwach w projektowaniu gier komputerowych. Każdy zjazd to występ gościa specjalnego, warsztaty ze specjalistami w obszarach tematycznych oraz konsultacje projektów gier ze specjalistami.

„Cyberiada” to projekt realizowany przez lubelską fundację Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży „Teatrikon” w ramach rządowego Programu Rozwoju Talentów Informatycznych na lata 2019-2029. Jego działania odbywają się w 5 miastach Polski nazywanych Bazami (Baza Żubra – Białystok, Baza Łuczniczki – Bydgoszcz, Baza Smoka – Kraków, Baza Czarta – Lublin, Baza Krasnali – Wrocław). W każdym z nich studenci biorą udział w serii działań edukacyjnych oraz warsztatowych, które pomogą im do lipca 2022 r. stworzyć prototyp autorskiej gry oraz zakwalifikować się do finału, w którym powalczą o prestiżowe warsztaty u jednego z największych producentów gier w Polsce – studio Ten Square Games. Projekt w swojej warstwie narracyjnej nawiązuje do twórczości Stanisława Lema, autora cyklu opowiadań „Cyberiada”, z którego jedno było inspiracją do stworzenia popularnej gry „The Sims”.

Studenci Informatyki na UKW reprezentują następujące drużyny:

tooManyDogs
Skład zespołu:

• Ekaterina Smirnova
  • Oskar Bieńko
  • Julia Cieślicka
  • Bartosz Przybyłek
  • Daniil Skrendo
  • Bartosz Budka

Opiekun: mgr inż. Adrianna Piszcz (II UKW)

Gra główna zespołu pt. „Laika: Space-dog Odyssey” będzie polegała na poznaniu historii Łajki jednak z alternatywnym zakończeniem. Łajka rozbiła się na nieznanej planecie. Gracz wcielając się w rolę psiej astronautki musi znaleźć części rozbitego statku i wrócić do domu na Ziemię. Po drodze naszą bohaterkę czeka wiele niespodzianek ale i przeszkód które musi pokonać.

Podczas pierwszej wyprawy kwalifikacyjnej zespół uzyskał 1. miejsce w game jamie tworząc w ciągu jednej doby grę, której tematem przewodnim było "Zaraz będzie ciemno". Gra polegała na dostarczaniu programistom kawy podczas crunchu, tak aby nie zasnęli w trakcie pracy.

Cyber House Mafia
Skład zespołu:

• Filip Machałowski
  • Igor Gruszczyński
  • Karol Lewandowski
  • Kamil Rogala
  • Paweł Salnik
  • Szymon Jackowski
  • Maja Stasiewicz
  • Laura Rozmarynowska – lider

Gra główna, nad którą pracuje zespół nazywa się "OFFLINE", jest to shooter w rzucie izometrycznym z elementami grafiki 3D, osadzony w niecodziennej interpretacji przyszłości bez Internetu, w której staramy się ten Internet za wszelką cenę przywrócić. Na pierwszym jamie (Wyprawie kwalifikacyjnej) zespół stworzył grę pt. "Seconds to death", która zajęła 3. miejsce w Bazie Łuczniczki.