Tomasz Kuczur z nominacją profesorską

25 kwietnia 2022 roku dr hab. Tomasz Kuczur otrzymał nominację profesorską.

Prof. Tomasz Kuczur jest pracownikiem Wydziału Nauk o Polityce i Administracji UKW od 1 października 2000 roku.

W 2004 roku uzyskał stopień doktora nauk politycznych na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2011 r. stopień doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Zaledwie dwa lata później uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Wrocławskim, z zakresu nauk społecznych.

Profesor Tomasz Kuczur jest autorem pięciu monografii, współautorem dziesięciu monografii, a w swoim dorobku posiada również kilkadziesiąt artykułów naukowych.

Od 2020 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Współczesnych Systemów Politycznych i Administracyjnych na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Poza działalnością uczelnianą jest także ekspertem Kancelarii Senatu w zakresie opinii prawnych oraz członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw oceny wniosków rozliczeniowych po zrealizowanym projekcie/dofinansowaniu przez instytucje naukowo-badawcze w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych", na mocy powołania przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.