Jak wspierać potrzebę pomagania i uczestnictwo w wolontariacie młodych osób? Podsłuchaj podcastu!

Zapraszamy do wysłuchania 33. odcinka podcastu Wspierający Uniwersytet – przestrzeń podcastów UKW.

W tym odcinku opowiemy jak wspierać potrzebę pomagania i uczestnictwo w wolontariacie młodych osób. Odpowiadamy na pytanie, czym jest pomaganie i z czego może wynikać potrzeba pomagania. Dodatkowo dzielimy się dobrymi praktykami inicjatyw studenckich, które były odpowiedzią na wydarzenia wojny na Ukrainie. Pokazujemy, w jaki sposób władze uczelni wsparły te działania.

Osobą, która przybliży temat pomagania jest Pani Agnieszka Latoś, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki, kierownik dwóch projektów realizowanych na UKW na Wydziale Pedagogiki: „Pedagogika resocjalizacja – studia dualne” oraz „Uniwersalne UKW na pedagogice resocjalizacyjnej”.

Więcej informacji: podcasty.ukw.edu.pl
Filmik na kanale YouTube: