Bydgoski Feniks dla UKW za odnowienie zabytku

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego został nagrodzony statuetką „Bydgoskiego Feniksa”  za wzorowo przeprowadzoną renowację zabytkowego budynku dawnego Instytutu Rolniczego przy ulicy Weyssenhoffa 11.

uzasadnienie:

Siedziba pierwszej bydgoskiej uczelni, dawnego Cesarskiego Instytutu Rolniczego przy. pl. Weyssenhoffa powstała w latach 1903 – 1906 według planów radców budowlanych Deliusa i Andrae. Dawna świetność została przywrócona budynkowi dzięki staraniom obecnego właściciela – Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Prace konserwatorskie przeprowadzono bardzo starannie, dbając o odtworzenie każdego detalu.

W odrestaurowanych budynkach mieści się dzisiaj Wydział Matematyki Fizyki i Techniki. Przyjazne wnętrza oraz otoczenie stwarzają dla studentów idealne warunki do nauki. Ponadto w budynku mieszczą się sale dydaktyczne, Biblioteka Matematyczno-Przyrodnicza oraz bogato wyposażone laboratoria komputerowe. Obiekt został przystosowana do swobodnego poruszania się osób niepełnosprawnych.

Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Techniki prowadzone są badania w zakresie nauk matematycznych, fizycznych i technicznych.