Wioślarze UKW na spotkaniu opłatkowym u prezydenta Lecha Kaczyńskiego

21 grudnia 2009 r. w południe w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie wigilijne Prezydenta RP z osobami, które w naszym kraju czynią rzeczy niecodzienne - pomimo różnych trudności i przyziemności potrafią myśleć o innych, walczyć o ich zdrowie lub życie. Nierzadko też swoim talentem zarażają innych, a wiedzą się dzielą.

Na Krakowskie Przedmieście przybyli znakomici goście, na tą uroczystość zaproszeni zostali studenci naszej uczelni, wioślarze,  którzy w maju 2009 roku na Tamizie w Londynie odnieśli zwycięstwo w legendarnych prestiżowych zawodach wioślarskich Uniwersytetów Oksford i Cambridge. To niezwykłe wyróżnienie dla naszych zawodników.
Poniżej skład ósemki:

• Krzysztof Babik
  • Kamil Diabelec
  • Krzysztof Gwizdała
  • Wojciech Jaźwiński
  • Sebastian Krajewski
  • Piotr Kwiatkowski
  • Mateusz Rekowski
  • Daniel Rosiński
  • Filip Śniadecki
  • Rafał Woźniak
  • Lech Olszewski - trener

W spotkaniu opłatkowym wzięli również udział: organizator spotkań młodzieży w Lednicy o. Jan Góra, polarnik i podróżnik Marek Kamiński, muzyk Paweł Kukiz, aktor Emilian Kamiński, a także Henryka Krzywonos-Strycharska - działaczka opozycji w okresie PRL, która pracowała jako motorniczy w Gdańsku, Jan Mela - najmłodszy zdobywca dwóch biegunów Ziemi oraz siostra Anna Balchan, która zajmuje się pomocą kobietom wykorzystywanym do prostytucji. Wśród zaproszonych gości są też m.in. Justyna i Dariusz Wasilkowie, którzy prowadzą rodzinę zastępczą z dziesięciorgiem dzieci, Marcin Wyrostek - zwycięzca drugiej edycji show telewizji TVN "Mam talent!" oraz harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, którzy od 1995 roku organizują akcję "Świąteczna paczka dla Polaków na Wschodzie".