AI i NLP w praktyce - warsztaty

W ostatni weekend (sobotę i niedzielę, 21-22.05.2022) zostały przeprowadzone zdalnie anglojęzyczne, certyfikowane warsztaty zatytułowane "Building Transformer-Based Natural Language Processing Applications". Instruktorem szkolącym był pracownik Instytutu Informatyki, ambasador i certyfikowany instruktor programu NVIDIA Deep Learning Institute (DLI) University Ambassadorship dr inż. Sebastiana Kula.

W trakcie szkolenia uczestnicy poznawali tajniki zastosowania uczenia maszynowego w przetwarzaniu języka naturalnego, wykonywali zadania poprzez e-learningową platformę w chmurze. Zadania dotyczyły uczenia i tworzenia modeli sztucznej inteligencji w oparciu o najnowsze architektury głębokich sieci neuronowych DNN. Stworzone modele wykorzystano do automatycznego tłumaczenia zdań z języka angielskiego na język niemiecki, do klasyfikacji tekstów i do wykrywania nazw własnych w tekstach.

Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż chęć uczestnictwa wyraziło ponad sześćdziesięciu studentów i studentek UKW. Ze względu na ograniczoną, maksymalną liczbę uczestników przeszkolono czterdzieści osób. Uczestnikami byli studenci kierunku studiów informatyka i kierunku mechatronika, którzy mieli możliwość uzyskania certyfikatu firmy NVIDIA.

Zdobywcom certyfikatów serdecznie gratulujemy.