Minotr komuptera na białym stoliku, na ekranie ręce dorosłego trzymają w objęciach rączki dziecka, pośrodku kolorowe serce Minotr komuptera na białym stoliku, na ekranie ręce dorosłego trzymają w objęciach rączki dziecka, pośrodku kolorowe serce

Trudności oraz potrzeby dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, jako uczestników edukacji – posłuchaj podcastu!

Zapraszamy na 34. odcinek podcastu, który został przygotowany w ramach inicjatywy Wspierający Uniwersytet ‒ przestrzeń podcastów UKW.

W tym i kolejnym odcinku przybliżymy temat: trudności oraz potrzeby dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu, jako uczestników edukacji.

Odpowiemy na pytania:

• Jakie ograniczenia spotykają dzieci w systemie edukacji szkolnej i domowej?
  • Z jakimi trudnościami muszą się mierzyć?
  • Co możemy zrobić, żeby wspierać dzieci i młodzież w dobrym funkcjonowaniu szkolno-społecznym?

Przewodnikiem po omawianych zagadnieniach jest Izabela Grzankowska, doktor psychologii, adiunkt w Katedrze Psychologii Klinicznej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Więcej informacji: podcasty.ukw.edu.pl
Filmik na kanale YouTube: