Rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Walczymy o miano najbardziej rowerowej uczelni!

1 czerwca wystartuje czwarta edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zabawa, organizowana przez Miasto Bydgoszcz, zachęca do aktywnej jazdy na rowerze i „wykręcaniu” kilometrów. Rywalizacja toczy się na wielu poziomach – w głównym rankingu zmierzy się ze sobą ponad 50 miast. Nasze miasto, startujące jako Metropolia Bydgoszcz, stworzyło również ranking dla miast wchodzących w MB. Poza tym, na poziomie miast toczy się walka o najlepszy wynik wśród uczelni, szkół, firm i innych grup.

Jak dołączyć do rywalizacji? Należy pobrać aplikację Aktywne Miasta, w zakładce „Rywalizacje” zapisać się do RSP, wybrać Metropolię Bydgoszcz i UKW. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy pracowników, studentów i naszych przyjaciół. Dział Promocji naszego Uniwersytetu dla trzech najlepszych osób przygotował nagrody.

Rywalizacja rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do północy do 30 czerwca. W tym czasie w Bydgoszczy odbędzie się kilka rajdów rowerowych – szczegóły znajdują się na stronie zapisów na imprezy. Więcej informacji o RSP można znaleźc na stronie Aktywne Miasta. Kręćmy rowerowe kilometry dla UKW!