Żłóbek w Drukarni

Prosto z rzymskiego Panteonu przybył do Bydgoszczy żłóbek, który wcześniej podziwiać mogli także mieszkańcy Wiednia. Autorami rzeźb są uczniowie bydgoskiego „plastyka”.

Teraz dzieło to mają okazję zobaczyć wszyscy mieszkańcy Bydgoszczy. Pomysłodawcą ustawienia żłóbka w miejscu świeckim, odwiedzanym przez tysiące mieszkańców miasta jest ks. prof. Witold Broniewski. Uroczyste odsłonięcie rzeźb z udziałem m.in. biskupa diecezji bydgoskiej Jana Tyrawy, autorów pracy oraz prezydenta Konstantego Dombrowicza odbyło się 21 grudnia, w holu głównym Galerii „Drukarnia”.

Podczas prezentacji żłóbka mieszkańcy miasta mieli również okazję do wysłuchania kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni dawnej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ekspozycję przygotowaną specjalnie na zbliżające się święta zainteresowani oglądać mogą do połowy stycznia 2010 roku.

za: www.bydgoszcz.pl