Zapalona świeca na czarnym tle Zapalona świeca na czarnym tle

Ostatnie pożegnanie prof. Mieczysława Wojtasika, emerytowanego pracownika Instytutu Geografii

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.
(W. Szymborska)

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci prof. Mieczysława Wojtasika, emerytowanego pracownika Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Prof. Wojtasik urodził się w 1941 roku, w 1978 obronił doktorat w zakresie nauk biologicznych na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy, w 1996 roku uzyskał habilitację w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W latach 1988-2015 pracował na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Instytucie Geografii UKW.

Cześć Jego Pamięci!

Msza Święta żałobna zostanie odprawiona 10 czerwca o godzinie 11.00 w Kościele pw. Św. Trójcy (ul. Świętej Trójcy 26), pogrzeb odbędzie się o godzinie 13.00 na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej 22 w Bydgoszczy.