Na scenie stoją studenci oraz JM Rektor przemawiający do zebranych przez mikrofon, w tle flaga Ukriany Na scenie stoją studenci oraz JM Rektor przemawiający do zebranych przez mikrofon, w tle flaga Ukriany

Studencki Piknik UKW – Siła Młodych Serc dla Ukrainy za nami...

11 czerwca 2022 r. w budynku Collegium Copernicanum UKW oraz na jego dziedzińcu odbył się Studencki Piknik UKW – Siła Młodych Serc dla Ukrainy. Wydarzenie było skierowane do społeczności Uniwersytetu, ale również do mieszkańców Bydgoszczy, regionu oraz naszych ukraińskich Gości.

Podczas Studenckiego Pikniku prowadzono zbiórkę finansową na pomoc humanitarną Ukraińcom walczącym z rosyjską agresją. Suma zebranych datków przekroczyła 8 000 złotych. Pieniądze zostaną przekazane w ramach pomocy humanitarnej dla Ukraińców w Donbasie. Uczestnicy pikniku mogli nabyć cegiełki o wartości 10 zł, które wzięły udział w losowaniu nagrody głównej – roweru ufundowanego przez sklep KRYSPORT o wartości ponad 2 tys. zł. Organizatorzy przygotowali licytacje licznych fantów.

W trakcie wydarzenia fani muzycznych wrażeń wysłuchali występów m.in.: Weroniki Moloshnej, uczestniczki The Voice Of Poland oraz gościa specjalnego, Switłany Pobereżniuk.

Dla uczestników Pikniku nasi Studenci (Siła Otwartych Serc, Zrzeszenie Studentów Ukraińskich TRYZUB we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Domem Ukraińskim) oraz ich Partnerzy przygotowali atrakcje, m.in. dmuchany zamek i zjeżdżalnię, warsztaty, zabawy i pokazy. Goście Pikniku mogli  również posilić się sycącym daniem z grilla oraz zakupić przekąski w specjalnie do tego przygotowanych strefach.

Patronat nad wydarzeniem objęli: JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prezydent m. Bydgoszczy, Rafał Bruski.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia fotorelacji: ukw.edu.pl