Wizyta Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Spotkał się z JM Rektorem prof. Jackiem Woźnym oraz z prorektorami uczelni. Gościowi towarzyszył minister Łukasz Schreiber, przewodniczący Stałego Komitetu Rady Ministrów.

Spotkanie poświęcone było m.in. trwającemu procesowi parametryzacji uczelnianych jednostek. Minister ocenił, że nasz uniwersytet pozytywnie przeszedł ewaluację – oficjalne decyzje dotyczące poszczególnych jednostek przekazane zostaną w najbliższych dniach.

Władze UKW przedstawiły Ministrowi stan prac nad rozwojem uczelni, w tym projektów inwestycyjnych . Przemysław Czarnek zapowiedział wsparcie ministerstwa dla projektu budowy budynku dydaktycznego dla studentów Wydziału Pedagogiki z funkcją żłobka i przedszkola uniwersyteckiego, które planowane jest na terenie uczelni u zbiegu ulic Sieńki, Berwińskiego i Ogińskiego.

- Postaram się, by pieniądze na inwestycję trafiły do UKW jeszcze w tym roku – zapowiedział minister.

Dyplom uznania Ministra Edukacji i Nauki dla Jego Magnificencji prof. dr. hab. Jacka Woźnego, Rektora UKW w podziękowaniu za zasługi w dziedzinie dydaktycznej i naukowej, inspirowanie studentów do zdobywania i pogłębiania wiedzy. Z serdecznymi życzeniami powodzenia w realizacji działań na rzecz społeczności akademickiej.