Front budynku szkoły NATO, przed nim pozuje do zdjęć kilkanaście osób w tym dyrektor szkoły Imiesława Górska oraz wicekanclerz Mariola Majorkowska Front budynku szkoły NATO, przed nim pozuje do zdjęć kilkanaście osób w tym dyrektor szkoły Imiesława Górska oraz wicekanclerz Mariola Majorkowska

International School of Bydgoszcz - początek rozbudowy budynku przy ulicy Bośniackiej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przekazał wykonawcy teren inwestycji „Rozbudowa, przebudowa i termomodernizacja budynku dla potrzeb Zespołu Szkół Ogólnokształcących UKW przy ul. Bośniackiej 3 w Bydgoszczy”. Wyremontowana siedziba International School of Bydgoszcz (Międzynarodowej Szkoły w Bydgoszczy) dostępna będzie dla uczniów ISOB za około półtora roku.

W postępowaniu przetargowym wzięły udział dwie firmy. WEZAMBUD ze Żnina złożył ofertę w wysokości 31.506.877,88 zł i został zwycięzcą przetargu. Druga oferta, złożona przez PW Lech z Bydgoszczy, opiewała na 32.641.810,04 zł. Pieniądze na inwestycję zapewniło Ministerstwo Obrony Narodowej. W związku z tym inwestorem zastępczym dla inwestycji jest Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Bydgoszczy.

Wg umowy wykonawca ma 550 dni na wykonanie zamówienia. Budynek zostanie kompleksowo zmodernizowany, powstanie nowa sala gimnastyczna, winda na zewnątrz budynku, a teren wokół szkoły zagospodarowany, z utworzeniem placu zabaw i miejsc parkingowych włącznie.

Międzynarodowa Szkoła w Bydgoszczy powstała w 2009 roku dla wypełnienia zobowiązań polskiego rządu w zakresie umożliwienia edukacji dzieciom oficerów NATO pełniących służbę w jednostkach Paktu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Bydgoska placówka, popularnie nazywana szkołą NATO, powstała dzięki wspólnym działaniom MON, UKW oraz ratusza.

Z czasem szkoła niepubliczna UKW, bo taki status ma ISOB, stała się ważnym ośrodkiem edukacyjnym na mapie Bydgoszczy, kształcąc nie tylko dzieci z zagranicy, ale i młodych Polki i Polaków.