Cyfrowy Wykres Słupkowy nad wyciągniętą dłonią Cyfrowy Wykres Słupkowy nad wyciągniętą dłonią

Ekonomia II stopnia – rekrutacja na nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na uruchomienie kierunku Ekonomia studia II stopnia.

Ekonomię na UKW charakteryzuje interdyscyplinarność. Studenci zdobędą wiedzę z zagadnień związanych z ekonomią menadżerską, społeczną i międzynarodową. Nauczą się prognozować procesy gospodarcze. Dowiedzą się, czym charakteryzuje się audyt zewnętrzy i wewnętrzny oraz kontroling operacyjny. Podczas studiów będą mieli okazję uczestniczyć w strategicznej grze biznesowej oraz poznają meandry psychologii w biznesie.

Studia adresowane są do absolwentów studiów wyższych kierunku ekonomia, prawo w biznesie, zarządzanie, finanse, rachunkowość oraz innych kierunków związanych z dziedziną nauk społecznych, w których co najmniej 50% efektów uczenia się zostało przypisanych do dyscypliny ekonomia i finanse. O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów pierwszego stopnia, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.

Rekrutacja na ekonomię II stopnia potrwa do 12 września 2022 roku. Więcej informacji: rekrutacja.ukw.edu.pl.