Czerwone serduszko w dłoniach dziecko, a dłonie dziecka w dłoniach dorosłego Czerwone serduszko w dłoniach dziecko, a dłonie dziecka w dłoniach dorosłego

Piknik Charytatywny „Łatwo Pomagać” 4 września na Wyspie Młyńskiej

Piknik Charytatywny Łatwo Pomagać odbędzie się w niedzielę, 4 września, o godz. 12 na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Dla uczestników przygotowano m.in. aukcję charytatywną na rzecz dzieci chorych onkologicznie, na którą dary przekazało wielu znanych bydgoszczan i instytucji. W akcję włączył się także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Piknik jest organizowany przez Stowarzyszenie Łatwo Pomagać, przy wsparciu Fundacji Pomoc i Nadzieja. Celem zbiórki jest zebranie środków pieniężnych, które przeznaczymy na bezpośrednie wsparcie małych pacjentów onkologii i hematologii leczonych w Szpitalu im. A. Jurasza i w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną także na kardiomonitory na dziecięcym oddziale transplantologii bydgoskiego "Jurasza".

Udział w wydarzeniu zapowiedziało już m.in. Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Bydgoszcz, które przygotuje dwa stanowiska – profilaktyczne i pomiarowe. Koło Gospodyń Wiejskich przygotuje smakołyki, a Stowarzyszenie Łatwo Pomagać wraz z Fundacją Pomoc i Nadzieja – aukcję charytatywną, do której włączyli się liczni darczyńcy, w tym firmy, uczelnie, usługodawcy oraz znani bydgoszczanie.

Bydgoszcz. Dobroczynny piknik i licytacje

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przekazał na licytację pięć zestawów upominkowych, a w nich m.in. książki, płyty muzyczne, drobna elektronika, gadżety z logo uczelni, spinki do mankietów i wiele innych. Mikołaj Bogdanowicz przekazał zdjęcie oprawione w ramę. Jest to jedna ze zwycięskich fotografii, przedstawiająca dwa szopy, wydanych w albumie pokonkursowym, w ramach organizowanego rokrocznie przed Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego konkursu fotograficznego „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego”. Swój dar zapowiedział przekazać także prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Okolicznościowy medal wykonany przez Mennicę Polską z okazji jubileuszu 50-lecia Opery Nova przekaże również Maciej Figas, dyrektor Opery Nova. Oprócz tego wylicytować będzie można: trening judo, który oferuje Ryszard Pujszo - judoka, wielokrotny reprezentant Polski, medalista mistrzostw Polski i Europy, uczestnik mistrzostw świata, akademicki trener sportów walki; voucher na masaż rehabilitacyjny przekazany przez Gabinet masażu i rehabilitacji Dariusz Jagiełło, voucher na pielęgnację i modelowanie włosów od Domu Fryzur Laury Grudzińskiej, voucher na makijaż od Sara Sandu Make Up Art oraz warsztaty pisarskie i wystąpień publicznych, a także komplet 19 książek dla dzieci.