Absolwentki UKW na podium lekkoatletycznych ME

Na zakończonych niedawno lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Polacy wywalczyli czternaście medali, co jest jednym z lepszych startów biało-czerwonych w historii tej imprezy. Na podium dwukrotnie stawały absolwentki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy: Iga Baumgart-Witan oraz Marika Popowicz-Drapała.

Reprezentacja Polski z Monachium wróciła z 3 złotymi medalami, 6 srebrnymi i 5 brązowymi. Z miejsca na drugim stopniu podium cieszyła się Iga Baumgart-Witan, startująca w sztafecie 4x400 m. Zawodniczka BKS-u Bydgoszcz, a niegdyś – studentka UKW, powróciła na medalową drogą. - Jesteśmy dumne, że możemy reprezentować nasze województwo, nasze miasto i że przywozimy medale, praktycznie co roku i no, że to grono się powiększyło – mówiła podczas spotkania w bydgoskim ratuszu.

Po 10 latach na podium lekkoatletycznych Mistrzostw Europy powróciła Marika Popowicz-Drapała. Sprinterka SL Zawiszy miała przerwę związaną z urlopem macierzyńskim, a później walczyła z kontuzjami. Absolwentka UKW pokazała jednak, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa na bieżni i wraz z koleżankami zdobyła srebro w sztafecie 4x100 m.

Naszym Absolwentkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na bieżni!