Letnie Impresje Matematyczne: 12 września 2022

Instytyt Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na warsztaty matematyczne w ramach Letnich Impresji Matematycznych 12 września 2022 roku.

Program Letnich Impresji Matematycznych

Matematyczny haft – warsztat, wiek 8-12 lat
liczba miejsc: 12; 12 września, godz. 11:00-12:15, miejsce: Instytut Matematyki UKW, sala 7, obowiązują zapisy: kamrok@ukw.edu.pl
Figury wklęsłe i wypukłe - jak je rozpoznać  i czym się charakteryzują ? Będą to zajęcia praktyczne, podczas których będziemy haftować różne kształty, odkrywając jedocześnie wspaniały świat geometrii.

Geometryczne obrazy – warsztat, wiek 8-12 lat
liczba miejsc: 16; 12 września, godz. 12:30-13:15, miejsce: Instytut Matematyki UKW, sala 7, obowiązują zapisy: kamrok@ukw.edu.pl
Dzięki niebanalnym kompozycjom linii, trójkątów, kwadratów, prostokątów itp. można stworzyć geometryczne obrazy, które są popularnymi dekoracjami, sprawdzającymi się w rozmaitych aranżacjach. Na zajęciach poznamy własności figur płaskich, które później wykorzystamy, aby wykonać obraz geometryczny.

Bryły platońskie – warsztat dla klas 4-5
miejsce: szkoła, obowiązują zapisy: kamrok@ukw.edu.pl, termin do uzgodnienia
Bryły platońskie to figury przestrzenne, których wszystkie ściany są przystającymi wielokątami foremnymi i w których z każdego wierzchołka wychodzi tyle samo krawędzi. Jak wyglądają ich siatki i ile ich jest ? Tego właśnie nauczymy się na tych warsztatach. Dowiemy się również kim był Platon, co łączy matematykę z filozofią. Wejdziemy do jaskini platońskiej w poszukiwaniu idei i zbudujemy z klocków bryły platońskie.

Koordynator: dr inż. Karolina Mroczyńska, kamrok@ukw.edu.pl

Instytut Matematyki znajduje się przy Al. Powstańców Wielkopolskich 2, wejście przez szlaban od Placu Weyssenhoffa 2.