Czwórka podwójna kobiet wiosłuje w łódce Czwórka podwójna kobiet wiosłuje w łódce

Złoty występ wioślarskiej reprezentacji UKW na AME

Studentki i studenci Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, które w minionym tygodniu odbyły się w Stambule.

W dniach 06-10.09.2022 w Stambule (Turcja) odbyły się XII Akademickie Mistrzostwa Europy w Wioślarstwie, w których wzięło udział ponad 500 sportowców reprezentujących 73 uniwersytety (szkoły wyższe) z 16 krajów. Znakomicie zaprezentowali się wioślarze i wioślarki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Wystartowali oni w trzech osadach i wszystkie wywalczyły złote medale.

Zdobywając dwa złote medale, Klaudia Pankratiew i Izabela Gałek zostały absolutnymi bohaterkami mistrzostw. Zdobyły je w dwójce podwójnej kobiet oraz wspólnie z z Pauliną Chrzanowską i Małgorzatą Strybel w czwórce podwójnej kobiet. Trzeci złoty medal zdobyli Artur Zalewski i Dawid Frącz-Zakrzewski w dwójce bez sternika mężczyzn kategorii lekkiej.

W klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego uplasował się na drugim miejscu za Leiden University (Holandia), a w klasyfikacji medalowej krajów – Polska, dzięki medalom zdobytym przez naszych studentów i studentki, zajęła trzecie miejsce za Holandią i Turcją.

Nasze studentki i studenci na co dzień trenują w LOTTO BYDGOSTII pod opieką trenerów Waldemara Nowakowskiego (kobiety) oraz Daniela Bernatajtysa i Mariana Drażdżewskiego (mężczyźni), którym to, jak również działaczom klubu, serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

Opiekunem i trenerem naszych wioślarzy i wioślarek z ramienia UKW jest Lech Olszewski. Naszej ekipie towarzyszyli prezes i wiceprezes KU AZS UKW dr Katarzyna Domańska i Krzysztof Kościański, którzy w imieniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego - jako gospodarze przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy w Wioślarstwie - odebrali od gospodarzy mistrzostw flagę Europejskiego Uniwersyteckiego Stowarzyszenie Sportowego (EUSA).