Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego

Rektor i Senat Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uprzejmie zapraszają na uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023, która odbędzie się 4 października 2022 r. o godz. 12.00 w Sali Koncertowej w gmachu Copernicanum, przy ul. Kopernika 1.

Program uroczystości:

• Hymn państwowy
  • Wystąpienie inauguracyjne – JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny
  • Gaude Mater Polonia
  • Immatrykulacja studentów i doktorantów
  • Gaudeamus igitur
  • Wykład inauguracyjny – dr hab. Danuta Szumińska, prof. uczelni Badania polarne wczoraj i dziś – czy jesteśmy gotowi na skutki zmian klimatu?
  • Wręczenie odznaczeń i wyróżnień pracownikom oraz studentom UKW
  • Wystąpienia okolicznościowe

Przed uroczystością o godz. 10.30 władze rektorskie UKW złożą kwiaty pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Oprawa muzyczna inauguracji: Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego – dyryguje Tomasz Kotwica, Wydział Edukacji Muzycznej.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji uroczystości on-line. Inaugurację będzie można zobaczyć na kanale YouTube Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: youtube.com.

Msza Święta w intencji pracowników i studentów odbędzie się 9 października 2022 r. o godz. 13.00 w Bazylice św. Wincentego á Paulo.