Puchar Polski w Goalball - finał już w ten weekend! Puchar Polski w Goalball - finał już w ten weekend!

Puchar Polski w Goalball - finał już w ten weekend!

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza w dniach 17 i 18 września br. na Puchar Polski w Goalball, który odbędzie się w hali sportowej SP nr 15 im. Teresy Ciepły przy ul. Czerkaskiej 8. Wstęp na zawody jest wolny. Prosimy jedynie kibiców o zachowanie ciszy podczas gry zawodników.

Goalball to dyscyplina paraolimpijska dla osób niewidomych i słabowidzących. Gra odbywa się na boisku do siatkówki podzielonym na trzy strefy. Trzech zawodników w drużynie z zasłoniętymi oczami naprzemiennie atakuje lub broni dziewięciometrowej bramki za pomocą piłki z dzwoneczkami. Na wykonanie rzutu mają 10 sekund. Jedna połowa meczu trawa 12 minut.

Głównym organizatorem Pucharu jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 8:00 – w sobotę, jak i w niedzielę.

Współorganizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego  w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Start Bydgoszcz oraz Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolono-Wychowawczy nr 1  im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Zawody finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Miasta Bydgoszczy.

Partnerami wydarzenia są: Polskie Radio PiK, Tyflokom Kamil Kowalczyk oraz Szkoła Podstawowa nr 15 im. Teresy Ciepły w Bydgoszczy.

W zawodach będzie uczestniczyć 8 drużyn w tym zespół z Bydgoszczy – BKG Braille UKW. Popularne bydgoskie nietoperze to obecni wiceliderzy w II lidze.

Dodatkowo w niedzielę na kanale Youtube Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy będzie przeprowadzana transmisja meczy półfinałowych, meczu o 3. miejsce oraz meczu finałowego.

Plakat w niebieskiej tonacji. Z lewej strony zdjęcie zawodnika grającego w goalball. Z prawej informacje organizacyjne. Na dole logotypy partnerów i organizatorów