Zakończyła się modernizacja pomieszczeń w budynku Instytutu Prawa i Ekonomii przy Placu Weyssenhoffa 11

Zakończyły się prace remontowe związane z przebudową pomieszczeń piwnicznych w budynku dydaktycznym Instytutu Prawa i Ekonomii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zlokalizowanym przy Placu Weyssenhoffa 11 w Bydgoszczy.

Podczas prac remontowo-budowlanych wyburzono ściany wewnętrzne, poszerzono otwory drzwiowe, dokonano montażu stolarki drzwiowej, wykonano ściany działowe, wyremontowano ściany, sufity i podłogi. Prace obejmowały również działania w zakresie robót wodno-kanalizacyjnych. W budynku zainstalowano nowe grzejniki oraz dwa układy wentylacyjne. Podczas remontu i przebudowy podjęto również prace elektryczne i teletechniczne.

W wyremontowanych pomieszczeniach powstały trzy sale dydaktyczne, gabinet dla nauczycieli akademickich, portiernia wraz z szatnią i zapleczem socjalnym. Nowe pomieszczenia zostały wyposażone w meble oraz w projektory i tablice. Na korytarzu wygospodarowano miejsce na wygodne krzesła dla studentów.

Budynek, w którym mieści się siedziba Instytutu Prawa i Ekonomii został wybudowany w stylu secesyjnym i oddany do użytku w 1906 roku. Czterokondygnacyjny gmach jest wpisany do rejestru zabytków, stanowiąc integralną część jednorodnego stylistycznie zespołu zabudowy z początku XX wieku. Starannie zaprojektowane zmodernizowane wnętrza Instytutu stanowią wspaniałą przestrzeń do rozwoju potencjału naukowego pracowników i studentów UKW.