Grant edukacyjny dla Instytutu Matematyki UKW

Już po raz czwarty Instytut Matematyki otrzymał grant edukacyjny Fundacji mBanku na realizację projektu Etiudy matematyczne IV dla ósmoklasistów.

Etiudy w muzyce oznaczają wprawki, techniczne przygotowanie - niezbędne, by rozwijać talent muzyczny. Etiudy matematyczne mają na celu: doskonalenie umiejętności rozwiązywania zadań matematycznych, przełamanie niechęci do zadań typu wykaż, że...,udowodnij... i pomóc przygotować się do egzaminu ósmoklasisty.

W ramach projektu w wybranych szkołach zostaną przeprowadzane warsztaty matematyczne przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki:

• Etiuda 1. Zadania na dowodzenie - dowody algebraiczne
  • Etiuda 2. Zadania na dowodzenie - dowody geometryczne
  • Etiuda 3. Zadania tekstowe z geometrii przestrzennej
  • Etiuda 4. Zadania ze statystyki i rachunku prawdopodobieństwa

Cykl warsztatów zakończy się konkursem "mOrzeł".
Ponadto, odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów ze spektrum autyzmu oraz warsztaty dla tych uczniów pt. "Jak dobrze przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki".

Koordynatorem projektu jest dr inż. Karolina Mroczyńska.

Plakat w żółto-niebieskiej tonacji. U góry logo UKW i Instytutu Matematyki.Na środku - na tle ciemnego drzewa - nazwa grantu. Pod nią nazwy czterech warsztatów. Na dole logo Fundacji mBanku i informacje organiacyjne