Młodzi uśmiechnięci ludzie stoją na tle ceglanego budynku Młynów Rothera Młodzi uśmiechnięci ludzie stoją na tle ceglanego budynku Młynów Rothera

XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki przed nami. Jako przedsmak festiwalowej uczty organizatorzy zapraszają 8 października na event popularnonaukowy

Poziomy baner Bydgoski Festiwal Nauki, różowe i białe litery na niebiskim tle, logo, wstęp bezpłatny, 20-22 październikaXII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana od 20 do 22 października. Jesienna odsłona popularnonaukowego wydarzenia niesie za sobą kilka nowości. Po pierwsze, termin. Festiwal w latach poprzednich odbywał się wiosną (poza ubiegłoroczną wersją wirtualną). Po drugie, partnerem strategicznym Festiwalu została bydgoska instytucja kultury – Park Kultury, znany bydgoszczanom jako Młyny Rothera.

Wreszcie po trzecie, tradycyjny Piknik Naukowo-Rodzinny organizowany wcześniej na Wyspie Młyńskiej został - w związku z jesienną aurą - zmieniony na Naukową Przestrzeń w odrestaurowanych wnętrzach Młynów Rothera.

Oferta programowa BFNu jest aktualnie w budowie, ale już teraz organizatorzy zapraszają na event popularnonaukowy, który odbędzie się 8 października w Centrum Handlowym Focus w Bydgoszczy.

Efektowne pokazy, eksperymenty i doświadczenia przygotuje dla odwiedzających Funiversity, również jeden z partnerów tegorocznej edycji Festiwalu.

Funiversity to marka powstała z pasji do nauki: fizyki i chemii, ale przede wszystkim z miłości do dzieci. Ich motto to „nauka poprzez zabawę”, co idealnie wpisuje się w założenia Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Zadaniem produktów i usług Funiversity jest wniesienie radości w życie każdego dziecka. Aż 6 zabawek tej marki zostało odznaczonych prestiżową nagrodą branży dziecięcej -Zabawka roku 2016.

Od 2019 r. cały zysk ze sprzedaży wszystkich produktów Funiversity wspiera działalność Fundacji Onkologicznej RAKIETY oraz jej młodych Podopiecznych.

Termin i lokalizacja: 8 października, godz. 13.00 – 18.00; CH Focus, ul. Jagiellońska 39-47, 85-097 Bydgoszcz

Zapraszamy!

Organizatorzy Bydgoskiego Festiwalu Nauki: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki, Bydgoska Szkoła Wyższa.

Szczegóły na: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl