XII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki potrwa od 20 do 22 października

Poziomy baner Bydgoski Festiwal Nauki, różowe i białe litery na niebiskim tle, logo, wstęp bezpłatny, 20-22 październikaXII edycja Bydgoskiego Festiwalu Nauki została zaplanowana od 20 do 22 października. Jesienna odsłona popularnonaukowego wydarzenia niesie za sobą kilka nowości. Po pierwsze, termin. Festiwal w latach poprzednich odbywał się wiosną (poza ubiegłoroczną wersją wirtualną). Po drugie, partnerem strategicznym Festiwalu została bydgoska instytucja kultury – Park Kultury, znany bydgoszczanom jako Młyny Rothera.

Wreszcie po trzecie, tradycyjny Piknik Naukowo-Rodzinny organizowany wcześniej na Wyspie Młyńskiej został - w związku z jesienną aurą - zmieniony na Naukową Przestrzeń w odrestaurowanych wnętrzach Młynów Rothera.

Zapraszamy!

Organizatorzy Bydgoskiego Festiwalu Nauki: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Politechnika Bydgoska im. J.J. Śniadeckich, Collegium Medicum UMK, Wyższa Szkoła Gospodarki, Bydgoska Szkoła Wyższa.

Szczegóły na: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl