Posiedzenie UKF KRUP odbyło się na UKW

21 października br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w sali Senatu obradowała Uniwersytecka Komisja Finansowa Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. Udział w posiedzeniu wzięli Sekretarz Stanu Ministerstwa Finansów Sebastian Skuza oraz Dyrektor Departamentu Budżetu i Finansów Ministerstwa Edukacji i Nauki Jarosław Oliwa.

Tematami obrad były:

• informacja ministerialna na temat finansowania uczelni do końca roku 2022 oraz w roku 2023 (w tym zmiana algorytmu finansowania uczelni),
  • ustalenie uwzględnienia w sprawozdawczości uczelnianej podziału subwencji na potencjały: dydaktyczny i badawczy,
  • wymiana informacji na temat drastycznego wzrostu kosztów działalności uczelni w 2022 roku oraz planowanych programów oszczędnościowych.