Przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW laureatką konkursu "Razem dla seniorów"

Przewodnicząca Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Bożena Sałacińska zajęła I miejsce w konkursie "Razem dla seniorów", organizowanym przez Pierwszą Damę RP, Agatę Kornhauser-Dudę.

25 października w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się Gala I edycji Konkursu „Razem dla Seniorów”, zainicjowanego przez Panią Prezydentową, Agatę Kornhauser-Dudę. Celem konkursu jest promowanie i nagradzanie najcenniejszych inicjatyw na rzecz seniorów realizowanych przez osoby prywatne i instytucje na szczeblu lokalnym i ogólnopolskim, a także kształtowanie postaw zachęcających do podejmowania aktywności na rzecz seniorów. Konkurs rozstrzygnięty przez komisję konkursową powołaną przez Panią Prezydentową przebiegał w trzech kategoriach: Młodzi Seniorom, Seniorzy Seniorom i Organizacja, Instytucja, Podmiot gospodarczy – Biznes dla Seniorów.

Niezwykle miło jest nam poinformować, że laureatką I nagrody w kategorii Seniorzy Seniorom została przedstawicielka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska. To ważne wyróżnienie nie tylko osobiste dla bydgoskiej działaczki ruchu senioralnego, ale również docenienie całej działalności na rzecz seniorów prowadzonej przez Uniwersytet Kazimiera Wielkiego. UKW był jedyną uczelnią i jedynym uniwersytetem trzeciego wieku zauważonym i w ten sposób docenionym podczas pierwszej edycji konkursu.

W Gali Konkursu „Razem dla Seniorów” uczestniczyła delegacja Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy UKW, natomiast uczelnię reprezentował Przewodniczący Rady Naukowo-Programowej KUTW, dr Sławomir Łaniecki.

fot. Miłosz Sałaciński, Łukasz Salwarowski