Projekt GAMEHIGHED ukończony

Dobiegł końca 3-letni projekt "GAMEHIGHED - Higher-ed Programmes for Careers in Game Design & Development", kierowany przez dra Michała Mochockiego z Wydziału Literaturoznawstwa UKW, sfinansowany z programu Erasmus+ w kwocie 383.673 EUR.

To projekt typu partnerstwo strategiczne, w którym udział brali: Uniwersytet Karola z Pragi (Czechy), University of Jyväskylä z Jyväskylä (Finlandia), Bahçeşehir University ze Stambułu (Turcja) oraz zrzeszenie producentów gier wideo Czech Game Developer Association z Pragi (Czechy). Konsorcjum wspierali partnerzy stowarzyszeni - Fundacja Indie Games Polska, Polskie Towarzystwo Badania Gier, Film and TV School of Academy of Performing Arts z University of West Bohemia, Spiluddannelse, Sirius Game Studio i IV LO z Bydgoszczy.

W projekcie powstały plany studiów, sylabusy zajęć, książki nauczyciela, warsztaty przygotowujące do udziału w game jamach, dodatkowe materiały i narzędzia pomocnicze oraz raporty i podręczniki ze wspólnie wypracowanym know-how. W sumie jest to kompleksowy zbiór edu-materiałów, adresowany przede wszystkim do uczelni prowadzących kierunki studiów w obszarze tworzenia i badania gier oraz do przedstawicieli branży gier, którzy z uczelniami współpracują. Część materiałów nadaje się także do krótkich warsztatów i szkoleń na różnych poziomach kształcenia pozaformalnego.

Zespół GAMEHIGHED ze strony UKW obejmował pracowników i doktorantkę Wydziału Literaturoznawstwa (dr Yaraslau I. Kot, mgr Katarzyna Lubawa, dr Aleksandra Mochocka, dr Michał Mochocki, dr Paweł Schreiber) oraz pracowników Instytutu Komunikacji Społecznej i Mediów, prowadzącego kierunek Humanistyka 2.0 ze specjalizacją badania i projektowania gier (mgr Krzysztof Chmielewski, mgr Piotr Milewski, mgr Anna Kwapiszewska, dr Jakub Majewski).

Zapraszamy na stronę projektu.