XXII Olimpiada Filozoficzna

Instytut Filozofii UKW organizuje etap okręgowy XXII Olimpiady Filozoficznej. Eliminacje pisemne odbędą się 13, a ustne 27 lutego. Uczestnicy, zakwalifikowani do tego etapu spośród uczniów biorących udział w etapie szkolnym, stanowią reprezentację szkół ponadgimnazjalnych z okręgu bydgoskiego.

Olimpiada Filozoficzna jest organizowana corocznie przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne, którego oddział bydgoski działa przy Instytucie Filozofii UKW. Olimpiada powołana została w 1990 roku. Do organizacji PTF powołuje Komitet Główny i Komitety Okręgowe. Przy Instytucie Filozofii działa Bydgoski Komitet Okręgowy.

Olimpiada jest adresowana do wszystkich uczniów szkół średnich, kończących się egzaminem maturalnym.

Swoim działaniem Komitet Okręgowy OF obejmuje powiaty:

• Chojnice
  • Tuchola
  • Świecie
  • Sępólno
  • Krajeńskie
  • Nakło
  • Żnin
  • Mogilno
  • Radziejów
  • Aleksandrów Kujawski
  • Inowrocław
  • Bydgoszcz

IF UKW (od kilkunastu lat, od 1993r.) uczestniczy w przygotowywaniu szkolnych i okręgowych eliminacji OF oraz kieruje najlepszych uczestników do etapu centralnego. Praca polega na recenzowaniu prac pisemnych etapu szkolnego oraz zorganizowaniu egzaminów pisemnych i ustnych na etapie okręgowym. Ponadto organizowane są również wykłady (prowadzone przez pracowników IF) dla uczestników OF w ramach przygotowań do napisania pracy pisemnej na etapie szkolnym, a także czynny jest stały punkt konsultacyjny, gdzie uczniowie mogą uzyskać merytoryczną pomoc w zakresie filozofii.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej Olimpiady Filozoficznej życzymy powodzenia