Monety ułożone w kilku stosikach, na najwyższych stosach biret studencki Monety ułożone w kilku stosikach, na najwyższych stosach biret studencki

Sześć projektów z UKW dofinansowanych w ramach programu Doskonała Nauka

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło rozstrzygnięcie konkursu III w ramach programu Doskonała Nauka. Wśród beneficjentów znalazło się 6 projektów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

W ramach modułu „Wsparcie monografii” dofinansowanie otrzymał 1 projekt:

• „Prototype of biomimetic multi-spiked connecting scaffold for resurfacing arthroplasty endoprostheses”, autorzy projektu: dr hab. inż. dr n. med. Ryszard Uklejewski, prof. uczelni (UKW), dr hab. n. med. Piotr Rogala, prof. uczelni (UMP, ANS Gniezno), dr inż. Mariusz Winiecki (UKW), (wartość dofinansowania: 66 962,50 PLN, całkowita wartość: 74 412,50 PLN). Więcej informacji o tym projekcie znajduje się na stronie Wydziału Inżynierii Materiałowej UKW.

W ramach modułu „Wsparcie konferencji naukowych” dofinansowanie otrzymało 5 projektów:

• Konferencja Naukowa „40. Międzynarodowa Konferencja Polskiego Towarzystwa Fykologicznego”, dr hab. Ewa Dembowska, prof. uczelni (wartość dofinansowania: 236 500,00 PLN, całkowita wartość: 296 500,00 PLN)
  • Konferencja Naukowa „Utopie i dystopie wobec współczesnych lęków oraz nadziei społecznych”, dr Marcin Piotr Wałdoch (wartość dofinansowania: 119 273,00 PLN, całkowita wartość: 138 273,00 PLN)
  • Konferencja Naukowa „International Scientific Conference "Sport of the Disabled in scientific research" dr Adam Szulc (wartość dofinansowania: 42 300,00 PLN, całkowita wartość: 51 800,00 PLN)
  • Konferencja Naukowa „Przedsiębiorstwo i jego otoczenie. Wyzwania ekonomiczne, prawne i społeczne”, dr Maryla Dorota Bieniek-Majka (wartość dofinansowania: 40 000,00 PLN, całkowita wartość: 46 900,00 PLN)
  • Konferencja Naukowa „Współczesna Biologia – osiągnięcia i wyzwania”, dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni (wartość dofinansowania: 36 300,00 PLN, całkowita wartość: 44 300,00 PLN).

Przedmiotem programu Doskonała Nauka jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poprzez organizację konferencji naukowych oraz wydawanie monografii naukowych.