Noc Anglistów na UKW już 25 listopada

Angliści z Wydziału Językoznawstwa oraz Wydziału Literaturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na drugą odsłonę Nocy Anglistów, która odbędzie się 25 listopada.

Noc Anglistów jest wieczorem pełnym wykładów, warsztatów i prezentacji przygotowanych przez anglistów i anglistki z 15 uniwersytetów w Polsce. W ramach programu odbędzie się 130 wydarzeń, mających miejsce zarówno online, jak i stacjonarnie.

Angliści z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, którzy w tym wydarzeniu biorą udział po raz pierwszy, przygotowali dwa wydarzenia online.

Laurence Sterne and Sterneana

Prowadząca: dr Mary-Celine Newbould
Kiedy: 17:00 – 18:00
Forma: online, wykład na żywo na MS Teams
Język: angielski
Zapisy: MS Teams (zapisy)

Literary adaptation has taken place across all periods of history. Contemporary phenomena, such as the Harry Potter ‘craze’ or fan-fiction sites, have revealed the extent to which readers imaginatively immerse themselves in the fiction they read, bringing it into new life with sequels, rewrites, and in some cases merchandise. Academic research has by now established quite how dynamic literary adaptation was throughout the 18th century, as the reception of Gulliver’s Travels and numerous Robinsonades demonstrate. Nevertheless, the work of Laurence Sterne (1713-1768) experienced ‘afterlife’ in more extensive and imaginative ways than that of any of his contemporaries.

Wykład związany z realizacją projektu STERNEWS (NCN Polonez Bis, 2021/43/P/HS2/01182).

„Native speaker only” - czy native speaker to rzeczywiście najlepszy nauczyciel jakiego można sobie wymarzyć?

Prowadzący: dr Tomasz Paciorkowski
Kiedy: 18:00 – 19:00
Forma: online, nagranie z premierą na Youtube
Język: angielski

Dlaczego wiele osób uczących się języka angielskiego tak bardzo chce mieć zajęcia z native speakerem? Czy rzeczywiście jest tak, że native speaker jest najlepszym nauczycielem, jakiego możemy sobie wymarzyć? Podczas wykładu przyjrzymy się temu, kto mówi po angielsku w dzisiejszym świecie, z kim najczęściej rozmawia oraz na co powinniśmy zwrócić uwagę, szukając dla siebie odpowiedniego nauczyciela. Dodatkowo zastanowimy się, kim tak naprawdę jest native speaker oraz dowiemy się, czym jest dyskryminacja nierodzimych nauczycieli języka angielskiego i jakie mamy narzędzia, żeby jej przeciwdziałać.

Więcej szczegółów i informacji dotyczących wydarzeń online organizowanych przez ośrodki w całej Polsce na stronie: nocanglistow.pl.