Nauka w parze z muzyką - współpraca Wydziału Nauk Biologicznych z lizbońskimi uczelniami

4 listopada 2022 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie kulturalne, które połączyło świat muzyki portugalskiej ze światem nauki. W Fabryce Lloyda odbył się koncert muzyki fado.

Pomysłodawczynią i współorganizatorką wydarzenia była dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni z Katedry Fizjologii i Toksykologii Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Wieloletnia współpraca bydgoskich naukowców z prof. Carlą i prof. Susaną Viegas reprezentującymi Lisbon School of Health Technology oraz National School of Public Health (ENSP/NOVA) w Lizbonie, zaowocowała nie tylko osiągnięciami w dziedzinie nauki, ale także zamiłowaniem do kultury portugalskiej.

Zaproszenie znakomitych artystów z Lizbony do Miasta nad Brdą  jest okazją do zapoznania bydgoszczan z tą wartościową muzyką. Wśród gości specjalnych pojawił się ambasador Portugalii Luis Cabaço, a także przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy. Spotkanie było okazją nie tylko do zanurzenia się w tradycyjnej muzyce fado, ale również do degustacji specjałów kuchni portugalskiej.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie bydgoskiego odziału TVP.

fot. Magdalena Sikorska-Cupa