Zespół pod kierownictwem dr hab. inż. Joanny Paciorek-Sadowskiej, prof. uczelni wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw” Zespół pod kierownictwem dr hab. inż. Joanny Paciorek-Sadowskiej, prof. uczelni wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”

Zespół badawczy Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów pod kierownictwem dr hab. inż. Joanny Paciorek-Sadowskiej, prof. uczelni z Wydziału Inżynierii Materiałowej został wyróżniony w konkursie „Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw”.

Uroczysta Gala Regionalnego Forum Innowacji, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia, odbyła się 8 listopada br. w ramach Kujawsko-Pomorskiego Forum Innowacji, Nauki, Biznesu i Samorządu (FINBiS) w Hotelu Filmar w Toruniu.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, oprócz nagród rzeczowych dla liderów, przyznał również Certyfikat „Innowacyjna Marka Regionu InnoMaRe. Made in Kujawsko-Pomorskie” – dla projektów szczególnie wyróżniających się w skali regionu.

Rozwiązanie pod nazwą „Roślinne biopoliole obniżające palność dedykowane sztywnym piankom poliuretanowym dla budownictwa” opracowane przez zespół badawczy (dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska, prof. uczelni, dr inż. Marcin Borowicz, mgr inż. Marek Isbrandt, mgr Paweł Sander) z Katedry Chemii i Technologii Poliuretanów Wydziału Inżynierii Materiałowej UKW doceniono w kategorii: jednostka naukowa/zespół badawczy. Laureaci otrzymali również Nagrodę Specjalną JM Rektora UKW „Innowator UKW”.

Celem konkursu jest promowanie i wyróżnienie przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, bazujących na wiedzy, innowacji oraz nowoczesnych technologiach, a także wspieranie innowacyjnych przedsięwzięć naukowo-badawczych oraz współpracy przedsiębiorców z jednostkami naukowymi.