Prof. Magdalena Twarużek wybrana na wiceprezydent Society for Mycotoxin Research

Dziekan Wydziału Nauk Biologicznych, dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni została powołana na stanowisko wiceprezydent Society for Mycotoxin Research. Jest tym samym pierwszą osobą spoza Niemiec powołaną do Zarządu tego Towarzystwa.

Po 2 latach ograniczeń związanych z pandemią COVID (nie odbyło się Mycotoxin Workshop w 2020 r., natomiast w 2021 r. warsztaty miały formę online), około 180 naukowców z 21 krajów spotkało się  na 43. Mycotoxin Workshop w Tuluzie we Francji, w dniach 30 maja do 1 czerwca 2022 r.

Podczas regularnego posiedzenia Zarządu Society for Mycotoxin Research trzeba było rozwiązać kilka wyzwań. Po pierwsze, prezydent Society prof. Hans Ulrich Humpf ze względu na przejęcie obowiązków (od 1 stycznia 2023 roku) funkcji Editor in Chief czasopisma Mycotoxin Research wycofał się z obecnego stanowiska. Według regulaminu Towarzystwa zarząd zdecydował, że obecna wiceprezydent, prof. dr Madeleine Plötz (Uniwersytet Medycyny Weterynaryjnej Hannover, Niemcy), powinna przejąć stanowisko Prezydenta Towarzystwa. Zarząd Towarzystwa poprosił dr hab. Magdalena Twarużek, prof. uczelni (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) o pełnienie funkcji nowej  wiceprezydent. Ze względu na poważne zmiany w Zarządzie, członkowie Towarzystwa zostali poproszeni o głosowanie i jednogłośnie poparli sugerowany skład nowego zarządu.

Podczas pobytu w Münster w dniach 20-23 października br., zgodnie z zapisem w statucie Towarzystwa, nastąpiło podpisanie aktu powołania dr hab. Magdaleny Twarużek, prof. Uczelni do Zarządu w Kancelarii Notarialnej. Należy nadmienić, że Profesor Magdalena Twarużek jest pierwszą osobą spoza Niemiec przyjętą do Zarządu Society.

Więcej informacji o Society for Mycotoxin Research znajduje się na stronie Towarzystwa.

Serdecznie gratulujemy!