Grupa studentów stoi przed głównym wejściem do UKW Grupa studentów stoi przed głównym wejściem do UKW

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Studenta

17 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Studenta - święto wszystkich studiujących. W tym wyjątkowym dniu życzymy Wam wszystkim, aby czas studiów był okresem twórczych i inspirujących działań, zdobywania wiedzy, nowych umiejętności i rozwijania swoich pasji!

JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny, Prorektor ds. Studenckich i Jakości Kształcenia dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni, Senat  i pracownicy UKW

Dzień Studenta ustanowiony został na pamiątkę tragicznych wydarzeń roku 1939, kiedy to demonstracja czechosłowackich studentów, otwarcie sprzeciwiających się agresji III Rzeszy Niemieckiej wyszła na ulice, aby w ten sposób zamanifestować swoje niezadowolenie. Ten wyraz obywatelskiego nieposłuszeństwa został krwawo stłumiony przez nazistów.

Już dwa lata później w 1941 roku międzynarodowa społeczność akademicka postanowiła ustanowić święto upamiętniające wszystkich żaków.

Jest to przede wszystkim podkreślenie i przypomnienie o studenckich prawach i ich realnym wpływie na sposób i jakość kształcenia.