Współpraca WNB z Fundacją na Rzecz Rozwoju Edukacji i Nauki im. Anny Wazówny

Dzień Jakości Kształcenia świętowany był na wiele róznych sposobów. Na Wydziale Nauk Biologiczncyh zaowocował podpisaniem umowy o współpracy z Fundacją na Rzecz Rozwoju Edukacji i Nauki im. Anny Wazówny z siedzibą w Golubiu-Dobrzyniu.

JM Rektor prof. dr hab. Jacek Woźny wraz z Dziekan WNB dr hab. Magdaleną Twarużek, prof uczelni, w asyście członków komitetu organizacyjnego, podpisał z mgr. Wojciechem Kwiatkowskim, przedstawicielem Fundacji, porozumienie dotyczące organizowania przez obie instytucje Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej. Olimpiada jest nową ideą dedykowaną uczniom szkoł średnich, mającą na celu podnoszenie ich kompetencji poprzez zdobywanie nowych wiadomości i umiejętności. Zachęcanie młodzieży do poszerzania horyzontów, zwłaszcza w zakresie nauk przyrodniczych jest niezwykle istotnym elementem w dzsiejszych czasach.

Olimpiada będzie wydarzenbiem cyklicznym, przebiegającym w trzech etapach, w pierwszym mogą wziąć udział wszyscy zgłoszeni chętni, do drugiego awansuje 200 uczestników, natomiast do trzeciego (finału) - 50. Olimpiada wpisuje się w potrzeby uczniów, dając możliwość udziału wszystkim chętnym uczestnikom, bez limitu osób na szkołę. Regulamin określa zakres materiału obowiązujący na kolejnych etapach Olimpiady tak, aby nie zniechęcać, a zachęcać uczniów do nauki.

W 2022 roku, pod patronatem Ministra Klimatu i Ochrony Środowiska odbyła się pierwsza edycja Olimpiady, a w roku 2023, po podpisaniu umowy odbędzie się druga edycja Olimpiady. Zapraszamy wszytkich zainteresowanych do udziału w konkursie.