Konferencja inauguracyjna projektu Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

W Międzynarodowym Dniu Tolerancji, 16 listopada 2022, na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się konferencja inauguracyjna szóstej edycji projektu miejskiego Szkoła Otwarta i Tolerancyjna (SOIT).

W auli Copernicanum gościliśmy m. in. Iwonę Waszkiewicz, zastępcę Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Magdalenę Buschmann, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, przedstawicieli Uczelni, w tym dr hab. inż. Marka Macko, profesora uczelni, Prorektora ds. Rozwoju i Współpracy oraz prof. dr hab. Bernarda Mendlika, Dziekana Wydziału Edukacji Muzycznej. Na inaugurację przybyło niemal 200 przedstawicieli z 37 bydgoskich szkół.

Podczas konferencji ogłoszone zostały liczne akcje bieżącej edycji projektu, rozstrzygnięto konkurs Mapa Tolerancji VIII oraz dokonano losowania przydziału do Festiwalu Kultur IV. Szczególnym akcentem spotkania był pokaz uczniowskiego filmu „My na przełomie epok”.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie projektu. https://otwarta.bydgoszcz.pl/wind-of-change/.