Chórzyści w eleganckich czarnych strojach śpiewają na scenie Filharmonii Pomorskiej Chórzyści w eleganckich czarnych strojach śpiewają na scenie Filharmonii Pomorskiej

Jubileusz 50-lecia Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

21 stycznia 2023 roku o godz. 17.00 w Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy odbędą się obchody Jubileuszu 50-lecia Chóru Akademickiego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Po koncercie tego samego dnia dyrygenci, chórzyści oraz przyjaciele zespołu spotkają się w Fabryce Lloyda w Bydgoszczy.

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy powstał w 1971 r. przy Instytucie Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej. Artyści posiadają w repertuarze utwory kompozytorów wszystkich epok. Poza utworami a cappella w dorobku chóru znajdują się również wielkie formy wokalno-instrumentalne. Zespół od wielu lat współpracuje z liczącymi się w kraju instytucjami muzycznymi oraz zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia na zagranicznych i krajowych festiwalach oraz konkursach chóralnych. Obecnie dyrygentami chóru są prof. dr hab. Bernard Mendlik, dr hab. Benedykt Odya, prof. uczelni oraz mgr Tomasz Kotwica.

Zainteresowanych udziałem w wydarzeniu zachęcamy do wysłania zgłoszeń (imię i nazwisko, rok ukończenia studiów oraz chęć udziału w spotkaniu okolicznościowym w Fabryce Lloyda) na adres e-mail: promocjawem@ukw.edu.pl do 8 stycznia 2023 roku.

Koszty organizacyjne: za bilet na koncert do Filharmonii Pomorskiej oraz broszurę okolicznościową należy wnieść opłatę w wysokości 50 zł na nr konta: 16 1600 1462 1803 0873 1000 0001 tytułem: imię i nazwisko + WPISOWE.

Spotkanie okolicznościowe w Fabryce Lloyda (możliwość zakupu posiłków i napojów samodzielnie przy barze).

Kontakt:
Magdalena Pasińska
tel. 52 341 92 75 lub 52 341 92 27
(w dni powszednie od godz. 10.00 do 14.00).

Plakat reklamujący wydarzenie, zdjęcie chóru oraz napisy