Relacja z I Międzynarodowej Konferencji „Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu – ISI 2022” Relacja z I Międzynarodowej Konferencji „Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu – ISI 2022”

Relacja z I Międzynarodowej Konferencji „Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu – ISI 2022”

24-25 listopada br. na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyła się I Międzynarodowa Konferencja „Inteligentne Rozwiązania dla Przemysłu – ISI 2022”.

Wydarzenie stanowiło nową platformę wymiany wiedzy, merytorycznych dyskusji, postępów, wyników badań i doświadczeń przemysłowych wśród naukowców, badaczy, decydentów, praktyków i studentów zajmujących się tematami w obszarze Przemysłu 4.0 i Inteligentnej Produkcji.

Prelegenci przygotowali ponad 40 artykułów i wystąpień. W gremium komitetu naukowego zasiadali naukowcy z Austrii, Czech, Kazachstanu, Niemiec, Portugalii, Słowacji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Polski.

Konferencja była efektem realizacji wieloletniej strategii Wydziału Mechatroniki i Instytutu Informatyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy nastawionej na kształcenie kadr na potrzeby regionu kujawsko-pomorskiego na studiach z zakresu informatyki i mechatroniki oraz owocnej współpracy, popartej wieloma nagrodami na targach innowacyjności, ze środowiskiem regionu, między innymi z przedsiębiorcami stowarzyszonymi w Bydgoskim Klastrze Przemysłowym i Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

Z wydarzeniem połączone były liczne imprezy współtowarzyszące: „Local Robot Day” przygotowany wspólnie z Bydgoskim Klastrem Przemysłowym, interesujące zajęcia i warsztaty dla uczniów szkół średnich prowadzone przez pracowników Wydziału Mechatroniki i Instytutu Informatyki oraz konkurs „Modelmania”, którego zwycięzcą został student IV roku mechatroniki stacjonarnej – Szymon Sochacki, pełniący aktualnie funkcję prezesa Studenckiego Koła Naukowego Komputerowego Wspomagania Projektowania.

W auli 02 gmachu budynku Collegium Copernicanum osoby zainteresowane praktycznym wdrażaniem nauki do biznesu miały okazję odwiedzić stoiska przygotowane przez przedstawicieli 20 firm, które zajmują się aspektami przemysłu przyszłości.

Pierwsza edycja Konferencji spotkała się z entuzjastycznym odbiorem uczestników, którzy w liczbie niemal 500 osób wzięli udział w wydarzeniu. W związku z tym organizatorzy konferencji podjęli decyzję, by Konferencja przybrała charakter wydarzenia cyklicznego.

Fotorelacja z wydarzenia: galeria 

Relacje medialne z przebiegu Konferencji: