Uczestnicy spotkania wymienieni w tekście siedzą przy wspólnym stole Uczestnicy spotkania wymienieni w tekście siedzą przy wspólnym stole

Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz UKW

30 listopada 2022 roku nastąpiło uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy w formule trójstronnej zawarte pomiędzy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy oraz Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego.

W spotkaniu uczestniczyli: dr Łukasz Kosiński (Dyrektor MOEN), Agnieszka Mądzielewska-Jagodzińska (koordynatorka porozumienia z ramienia MOEN), dr hab. inż. Marek Macko, prof. uczelni (Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW), dr Elżbieta Okońska (Prodziekan ds. Kształcenia Wydziału Pedagogiki), prof. dr hab. Ewa Filipiak (inicjatorka porozumienia, Kierownik Katedry Dydaktyki i Studiów nad Kulturą Edukacji) oraz dr Adam Mroczkowski (koordynator porozumienia z ramienia UKW).

Porozumienie trójstronne w szczególności skoncentrowane jest na wspieraniu i rozwijaniu programu Klub Młodego Odkrywcy (KMO) - projektu realizowanego pod auspicjami CNK. Jego celem jest kreowanie przestrzeni do tworzenia wiedzy przez dzieci i młodzież poprzez osobiste i wspólne doświadczanie nauki. Koordynatorką porozumienia ze strony CNK jest Pani Zuzanna Michalska.

Porozumienie podpisane zostało na czas nieokreślony i jest rozwinięciem poprzedniej umowy o współpracy pomiędzy CNK i UKW z 2019 roku.