Uczestnicy spotkania siedzą przy stole w Sali Senatu UKW Uczestnicy spotkania siedzą przy stole w Sali Senatu UKW

Monografia „Dzieje Bydgoskich Jachcic” tematem spotkania w Sali Senatu

W roku 2022, dzięki uprzejmości sponsorów, Wydawnictwo UKW wydało publikację „Dzieje Bydgoskich Jachcic”. Monografia ta stanowi pierwsze całościowe opracowanie popularnonaukowe dziejów bydgoskiej dzielnicy Jachcice.

24 listopada 2022 roku w Sali Senatu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyło się spotkanie JM Rektora, prof. Jacka Woźnego z osobami zaangażowanymi w przygotowanie, wydanie i redagowanie wydawnictwa poruszającego ważne aspekty historii naszego miasta. W wydarzeniu wzięli udział: Bogumił Gołdyn (przewodniczący Rady Osiedla Jachcice), prof. Zdzisław Biegański (współredaktor książki), Maciej Marynowski (właściciel firmy „WULKAN”), Ireneusz Skowron (dyrektor Wydawnictwa UKW), Krzysztof Gonia (dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy), Dagmara Reszkowska (wicedyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy), Ewa Niedbalska (współredaktor książki) oraz Waldemar Horabik  („Ubezpieczenia”).

Więcej informacji o książce: bydgoszczinformuje.pl